انضموا الآن
للكلية الأكبر في البلاد

ארבע שנים:

לימודי בוקר

קרית אונו

ראש החוג:

פרופ' תורן אורלי

لقب أول تمريض 

סיעוד .B.S.N

שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

מרכז הכשרה מתקדם לסימולציות לדימוי מצבי חירום וטיפול בחולים כבר במהלך שנה א' עם ציוד חדש בהנחיית המרצים הטובים בישראל

מלגות משמעותיות לנרשמים עכשיו בעלי ציון פסיכומטרי 520 ומעלה

התנסויות קליניות במרכזי בריאות מובילים וביניהם "אסותא" מרכזים, "אסותא" אשדוד, "שיבא" תל השומר , מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית

למה ללמוד סיעוד?

מעוניינים ללמוד את אחד המקצועות החשובים והמעניינים בתחום הבריאות? להיות חלק ממקצוע בעל השפעה ישירה ואפקטיבית על מטופלים? לרכוש מיומנויות טיפול ברמה הגבוהה ביותר?  להשתלב במגוון תחומי טיפול אקוטיים (יחידות לטיפול נמרץ, חדרי לידה, חדרי ניתוח) או בתחומים בהם הקשר עם המטופל ומשפחתו ארוכי טווח (שיקום, פסיכיאטריה, טיפול בקהילה). מקומכם איתנו!

כיוון שאנשים הם כל הסיפור במערכת הבריאות, האחים והאחיות האקדמיים מסייעים להם גם בטיפול הפיזי אך גם בסיוע נפשי ושיקומי. הם אלה שמחזירים את המטופלים למסלול ובונים עימם מערכת קשרים והבנות קצרות וארוכות מועד. לתרופות חשיבות בריפוי הגוף, אך ליחס האנושי ולקשר האישי המבוסס על הבנת המטופל וצרכיו יש ערך ריפויי משל עצמו. בשל הקרבה של האחות למטופלים, והסיוע שמעניקה בשעות קשות למטופל ומשפחתו, נוצר בניהם קשר מקצועי הזכור לשנים רבות.
תכנית הסבת אקדמאים לסיעוד – מאפשרת ופותחת הזדמנויות לקידום בתחומים ניהוליים, קליניים ואקדמיים
למידע נוסף לחצו כאן

מה הכלים שתרכשו בתואר?

במסגרת התואר ירכשו הסטודנטים כלים להטמעת מיומנויות טיפול הממוקדות במטופל, טיפול איכותי ובטוח העומד במדדי איכות אוניברסליים, תקשורת בין אישית – מיומנויות רחבות של תקשורת בין אישית תוך ליווי של תרגול באמצעים חדשניים. תחום זה ילווה את התוכנית כחוט השני לכל אורך שנות הלימוד, ליצירת קשר טיפולי יעיל ובונה של אחות -מטופל ובהתאם לשלב הלימודים. מיומנויות ניהול וקבלת החלטות, טיפול על בסיס עובדות, חדשנות, מידע ושימוש בנתונים, מחקר ועוד.

היכן ניתן להשתלב בסיום התואר?

יש כאלה שיעדיפו קשר קצר וטכנולוגי ויוכלו להשתלב בתחומים כמו טיפול נמרץ, חדר לידה וחדר ניתוח. יהיו כאלה שירצו להשתלב בתחומים המושתתים על טיפול ארוך טווח ויוכלו להגשים חלומם בטיפול באוכלוסיות של נפגעי נפש, גריאטריה ושיקום. יש בוגרים המבקשים להתמקד בניהול טיפול ומחלה ויעדיפו להתמקצע בסיעוד בתחומי הקהילה וקידום בריאות. יתרונו של המקצוע הוא בכך שהוא אינו רק בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר להשפעה אפקטיבית על המטופלים, אלא גם מאפשר הגשמה ומימוש עצמי. בשל היותו מקצוע כל כך מגוון, ניתן לעבור בין תחומי עניין ובין גדלי משרה שונים לאורך הקריירה בהתאם להתאמה האישית והמשפחתית של כל אחד. מומחיות בסיעוד מוכרת היום במספר תחומים כמו כירורגיה, פגיה, מדיניות וניהול סיעוד, כאב, סוכרת, ואחיות תופסות תפקידי מומחה במחלקות וקליניות לאחר סיום התואר השני.

צוות התכנית כולל מרצים מומחים מהטובים בארץ בתחומים של סיעוד  ורפואה.

בין הקורסים שתלמדו בתואר

קורסים במדעי החברה: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, סטטיסטיקה, כלכלת בריאות, שיטות מחקר.
קורסים במדעי החיים: כימיה, ביוכימיה, פתולוגיה, מקרוביולוגיה, גנטיקה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה, אמבריולוגיה.
קורסים במדעי הסיעוד: מידענות בסיעוד, קבלת החלטות, ניהול ומנהיגות בסיעוד, תקשורת עם מטופלים, עקרונות טיפול בסיסיים ומתקדמים, טיפול תרופתי, חוק ואתיקה, בטיחות וניהול סיכונים.
קורסים קליניים: אומדן פיזיקאלי, בריאות הנפש, כירורגיה, פנימית, ילדים, רפואת האישה ומיילדות, טראומה ורפואה דחופה.

מי המרצים?

בחוג שולבו מיטב המרצים והמומחים בתחום, שיכשירו ויקנו לסטודנטים, לצד ידע חדש ועדכני, מיומנויות טיפול מתקדמות וכישורים לנהל טיפול איכותי בחולה, בנוסף למיומנויות תקשורת בין-אישית לתמיכה וחמלה.


אני מאמין

מקצוע הסיעוד הינו תפקיד מפתח במערכת הבריאות הגדל ומתפתח בקצב מהיר, ואחד המקצועות המבוקשים במדינה אשר ישאר נדרש וחיוני גם בעתיד הרחוק. האחות המוסמכת האקדמית נמצאת בפועל ליד מיטת החולה, והינה בעלת כישורים רחבים לסייע לו בטיפול פיזי ונפשי.  אני שמח להוביל את החוג לסיעוד עם מיטב המרצים והמומחים בתחום שיכשירו ויקנו לסטודנטים בצד ידע חדש ועדכני מיומנויות טיפול מתקדמות וכישורים לנהל טיפול איכותי בחולה  בצד שימוש במיומנויות תקשורת בין אישיות לתמיכה וחמלה

פרופ' שלמה נוי

דקן הפקולטה

מה נדרש כדי להתקבל

  • ממוצע בגרות בציון של 85 ומעלה ופסיכומטרי 520.
  • הצגת ציון של אנגלית ברמת מינימום של מתקדמים א'.
  • מעבר יום מיונים מקצועי.
  • ציון מעבר במבחן השפה העברית.

למועמדים בעלי פסיכומטרי וזכאות מלאה לבגרות, שאינם עומדים בממוצע בגרות 85 ומעלה: תינתן אפשרות למכינה קדם אקדמית. פרטי המכינה מטה. לפרטים נוספים ותנאי המכינה יש לתאם פגישת ייעוץ.

מכינת מקצועות הבריאות למועמדים לסיעוד

لديك مشكلة في البسيخومتري؟ 

أو أحد شروط القبول ؟

الآن في الكلية الأكاديمية أونو، سنة تحضيرية لموضوع التمريض,
برنامج مناسب أيضا للطلاب العرب.

التفاصيل عند التسجيل!

דברים נוספים שכדאי לדעת

ימי לימוד ומיקום

קרית אונו

ארבע שנים

ימי לימוד: א', ב', ג', ד', ה'

בין השעות: 8:30-17:45

מחזור אוקטובר 2023 - ההרשמה בעיצומה!

רוצה לדעת עוד?

* علامة بسيخومتري 520 وما فوق هي شرط أساسي للقبول

الكلية الأكاديمية أونو

03-5311888

سجل الآن وسنعاود الاتصال بك