انضموا الآن
للكلية الأكبر في البلاد

7 סמסטרים רצופים כולל סמסטר קיץ: לימודי בוקר

בבית הספר האקדמי לסיעוד נצרת

ראש החוג:

פרופ' תורן אורלי

הסבת אקדמאים לסיעוד

בית הספר האקדמי לסיעוד נצרת

קורס הכנה ייחודי לבחינות הרישוי בסיעוד

מרכז הכשרה מתקדם לסימולציות
התנסויות קליניות במרכזי בריאות מובילים
תעודת B.S.N. המאפשרת ופותחת הזדמנויות לקידום בתחומים ניהוליים, קליניים ואקדמאיים
הכשרה למגוון תפקידים: יחידות לטיפול נמרץ, חדרי לידה, חדרי ניתוח) או בתחומים בהם הקשר עם המטופל ומשפחתו ארוכי טווח (שיקום, פסיכיאטריה, טיפול בקהילה)

שלוש סיבות טובות ללמוד אצלנו

מרכז הכשרה מתקדם לסימולציות לדימוי מצבי חירום וטיפול בחולים כבר במהלך שנה א' עם ציוד חדש בהנחיית המרצים הטובים בישראל

קורס הכנה לבחינות הרישוי בסיעוד

התנסויות קליניות במרכזי בריאות מובילים וביניהם "אסותא" מרכזים, "אסותא" אשדוד, "שיבא" תל השומר, מכבי שירותי בריאות ושירותי בריאות כללית

אני מאמין

מקצוע הסיעוד הינו תפקיד מפתח במערכת הבריאות הגדל ומתפתח בקצב מהיר, ואחד המקצועות המבוקשים במדינה אשר ישאר נדרש וחיוני גם בעתיד הרחוק. האחות המוסמכת האקדמית נמצאת בפועל ליד מיטת החולה, והינה בעלת כישורים רחבים לסייע לו בטיפול פיזי ונפשי. אני שמח להוביל את החוג לסיעוד עם מיטב המרצים והמומחים בתחום שיכשירו ויקנו לסטודנטים בצד ידע חדש ועדכני מיומנויות טיפול מתקדמות וכישורים לנהל טיפול איכותי בחולה בצד שימוש במיומנויות תקשורת בין אישיות לתמיכה וחמלה.

פרופ' שלמה נוי

דקן הפקולטה

תוכנית הלימודים

למה ללמוד סיעוד?

מעוניינים ללמוד את אחד המקצועות החשובים והמעניינים בתחום הבריאות? להיות חלק ממקצוע בעל השפעה ישירה ואפקטיבית על מטופלים? לרכוש מיומנויות טיפול ברמה הגבוהה ביותר?  להשתלב במגוון תחומי טיפול אקוטיים (יחידות לטיפול נמרץ, חדרי לידה, חדרי ניתוח) או בתחומים בהם הקשר עם המטופל ומשפחתו ארוכי טווח (שיקום, פסיכיאטריה, טיפול בקהילה). מקומכם איתנו!

כיוון שאנשים הם כל הסיפור במערכת הבריאות, האחים והאחיות האקדמיים מסייעים בטיפול הפיזי הנפשי והשיקומי של המטופל. הם אלה שמחזירים את המטופלים למסלול ובונים עימם מערכת קשרים והבנות קצרות וארוכות מועד. לתרופות חשיבות בריפוי הגוף, אך ליחס האנושי ולקשר האישי המבוסס על הבנת המטופל וצרכיו יש ערך ריפויי משל עצמו. בשל הקרבה של האחות למטופלים, והסיוע שמעניקה בשעות קשות למטופל ומשפחתו, נוצר בניהם קשר מקצועי הזכור לשנים רבות.

– בוגרי התכנית יקבלו תעודת הרחבת רישיונות הוראה בחינוך המיוחד.

מה הכלים שתרכשו בתואר?

במסגרת התואר ירכשו הסטודנטים כלים להטמעת מיומנויות טיפול הממוקדות במטופל, טיפול איכותי ובטוח העומד במדדי איכות אוניברסליים, תקשורת בין אישית – מיומנויות רחבות של תקשורת בין אישית תוך ליווי של תרגול באמצעים חדשניים. תחום זה ילווה את התוכנית כחוט השני לכל אורך שנות הלימוד, ליצירת קשר טיפולי יעיל ובונה של אחות -מטופל ובהתאם לשלב הלימודים. מיומנויות ניהול וקבלת החלטות, טיפול על בסיס עובדות, חדשנות, מידע ושימוש בנתונים, מחקר ועוד.

– בוגרי התכנית יקבלו תעודת הרחבת רישיונות הוראה בחינוך המיוחד.

היכן ניתן להשתלב בסיום התואר?

יש כאלה שיעדיפו קשר קצר וטכנולוגי ויוכלו להשתלב בתחומים כמו טיפול נמרץ, חדר לידה וחדר ניתוח. יהיו כאלה שירצו להשתלב בתחומים המושתתים על טיפול ארוך טווח ויוכלו להגשים חלומם בטיפול באוכלוסיות של נפגעי נפש, גריאטריה ושיקום. יש בוגרים המבקשים להתמקד בניהול טיפול ומחלה ויעדיפו להתמקצע בסיעוד בתחומי הקהילה וקידום בריאות. יתרונו של המקצוע הוא בכך שהוא אינו רק בעל הפוטנציאל הגבוה ביותר להשפעה אפקטיבית על המטופלים, אלא גם מאפשר הגשמה ומימוש עצמי. בשל היותו מקצוע כל כך מגוון, ניתן לעבור בין תחומי עניין ובין גדלי משרה שונים לאורך הקריירה בהתאם להתאמה האישית והמשפחתית של כל אחד. מומחיות בסיעוד מוכרת היום במספר תחומים כמו כירורגיה, פגיה, מדיניות וניהול סיעוד, כאב, סוכרת, ואחיות תופסות תפקידי מומחה במחלקות וקליניות לאחר סיום התואר השני.

צוות התכנית כולל מרצים מומחים מהטובים בארץ בתחומים של סיעוד  ורפואה.

בין הקורסים שתלמדו בתואר

  • קורסים במדעי החברה: פסיכולוגיה,  פסיכולוגיה התפתחותית, כלכלת בריאות ומערכת הבריאות בישראל.
  • קורסים במדעי החיים: כימיה וביוכימיה, אנטומיה ופיזיולוגיה, מבנה התא ופתולוגיה, מקרוביולוגיה, גנטיקה ורפואה מותאמת אישית,  פרמקולוגיה, אמבריולוגיה וטרטולוגיה, תזונה, מבוא לאפידמיולוגיה
  • קורסים במדעי הסיעוד: קבלת החלטות, ניהול ומנהיגות בסיעוד, תקשורת עם מטופלים, עקרונות טיפול בסיסיים ומתקדמים, טיפול תרופתי, חוק ואתיקה, בטיחות וניהול סיכונים, טלה-רפואה.
  • קורסים קליניים: אומדן פיזיקאלי, קידום בריאות,  בריאות הנפש, כירורגיה, פנימית, ילדים,  סיעוד האישה ומיילדות, מבוא לסיעוד בקהילה, גריאטריה, שיקום, טראומה ורפואה דחופה.

מי המרצים?

בחוג שולבו מיטב המרצים והמומחים בתחום, שיכשירו ויקנו לסטודנטים, לצד ידע חדש ועדכני, מיומנויות טיפול מתקדמות וכישורים לנהל טיפול איכותי בחולה, בנוסף למיומנויות תקשורת בין-אישית לתמיכה וחמלה.

דברים נוספים שכדאי לדעת

מה נדרש כדי להתקבל

ימי לימוד ומיקום

הלימודים מתקיימים בבית הספר האקדמי לסיעוד נצרת

7 סמסטרים רצופים

כולל סמסטר קיץ.

ימים א' + ג' בין השעות 8:30-18:30.

יום ד' בין השעות 8:15-18:30. יום ה' - מספר מפגשים לאורך הסמסטר.

מחזור מאי 2024 - ההרשמה בעיצומה!

רוצה לדעת עוד?

الكلية الأكاديمية أونو

سجل الآن وسنعاود الاتصال بك

שם מלא
טלפון
יישוב
אימייל
ציון בגרות
ציון פסיכומטרי